Objednávky telefonicky:0905 254 862

Leto sa pomaly končí a netreba zabúdať na starostlivosť o nohy

Leto sa pomaly končí. Morská voda, piesok, horúčava, ale aj ochladzovanie pod studenou vodou, to všetko sa počas leta podpisuje na stave našich nechtov a pokožke rúk a nôh. Možno milujete behať v lete bosí, nosíte otvorenú obuv. Koža vtedy odoláva mechanickým i vonkajším vplyvom , čoho dôsledkom je rohovatenie pokožky na nohách, popraskané päty. Môže za to suchý vzduch a prach, ktorému sú odhalené nohy vystavené.

Popraskané päty, stvrdnutá a olupujúca sa koža nie je len estetický problém, ak sa zanedbá starostlivosť, môžu na päte vzniknúť hlboké  praskliny, ktoré spôsobia, že pri chodení budete pociťovať silnú bolesť.  A tak skôr ako sa tieto problémy vyskytnú, mali by ste dbať na prevenciu a o vaše nohy sa starať pravidelne. Práve v období na konci leta , kedy sa zvyknú nechty lámať a nechtová kožtička a pokožka sa vysúša, potrebujú výraznejšiu starostlivosť než inokedy, poriadnu dávku regenerácie.

Kozmetická starostlivosť v prípade rúk a nôh začína správnou hydratáciou. Pravidelné používanie krémov na ruky, nohy a chodidlá, olejčekov na okolie nechtov, by sa malo stať samozrejmou súčasťou každodennej starostlivosti, ktorú venujeme svojmu telu.

Pozor na  mykózu   
Problémom po lete môže byť aj pleseň /mykóza/ na chodidlách, ktorú ste mohli chytiť kdekoľvek na verejnom kúpalisku, v saune či v sprchách, alebo použitím cudzích prezúvok. Len čo zaznamenáte, že máte nohy suchšie, popraskané, prípadne vás svrbia, preverte si, či nejde o mykózu. Aj keď na trhu dostať množstvo prípravkov na mykózu, odporúčame vám, aby ste zašli za odborníkom.

Zopár rád pre starostlivosť o vaše nohy

  • Každý večer pred spaním si natrite chodidlá vhodným krémom.
  • Z času na čas nohám doprajte premasťujúci zábal. Natrite si chodidlá mastným krémom, ktorý necháte pôsobiť cez noc.
  • Ak máte nepriedušnú obuv, snažte sa počas dňa (v práci, v škole a pod.)topánky prezúvať.
  • Len čo zaznamenáte, že máte nohy suchšie, popraskané, prípadne vás svrbia, preverte si, či nejde o mykózu.
  • Pravidelne, aspoň raz za mesiac si doprajte návštevu pedikúry.